Aktualności

Szukaj

Na polski rynek wchodzi lampowy wzmacniacz zintegrowany P50A - pierwszy oficjalny produkt marki Pegaso wspieranej przez Audio Analogue.

Produkty Pegaso są i zawsze będą budowane wokół lamp, a także w całości projektowane i produkowane we Włoszech. To nowy rozdział w naszej historii, ale z tym samym celem - tworzenia elektroniki audio jakości referencyjnej. Stojący za całym przedsięwzięciem inżynierowie wykorzystali swoje doświadczenie w tworzeniu elektroniki półprzewodnikowej, aby zapoczątkować nowy etap rozwoju firmy i przełożyć swoją wiedzę na grunt projektowania wyspecjalizowanych układów lampowych. Marka Pegaso ma symbolizować doskonałe połączenie tradycji i postępu - ciepłego i wciągającego brzmienia lamp próżniowych z wyrafinowanym wzornictwem i najwyższą jakością wykonania. Nazwa i logo firmy to pegaz - mitologiczny skrzydlaty koń, który został wybrany, aby symbolizować pożądany przez konstruktorów rezultat - brzmienie o wielkiej mocy i charakterze, precyzyjne i dynamiczne, a jednocześnie bogate w niuanse, ze swobodą operowania żywą lekkością każdego dźwięku.

Pegaso tak naprawdę nie jest początkującą firmą, rozpoczynającą swoją przygodę z audiofilską aparaturą. Projekt od początku wspierany był doświadczeniem włoskich konstruktorów w projektowaniu wysokiej klasy urządzeń audio, z niezbędnym zapleczem technologicznym i biznesowym. W konstrukcji wzmacniacza P50A można znaleźć wiele elementów znanych ze sprzętu marki Audio Analogue, jak chociażby rozwiązanie układu potencjometru czy wysoka jakość wykonania. Urządzenie zamknięto w pełnej, dobrze wentylowanej obudowie wykonanej w całości z aluminium. Eliminuje to konieczność stosowania dodatkowej kratownicy osłaniającej lampy, zwiększając bezpieczeństwo użytkowania wzmacniacza. Widać, że konstruktorom zależało na zapewnieniu lampom odpowiednich warunków pracy przy jednoczesnym osłonięciu ich ze wszystkich stron. Bursztynowy blask szklanych baniek można jednak podejrzeć przez wykonane w przednim panelu wycięcia. Nowy wzmacniacz marki Pegaso jest już dostępny na polskim rynku w kolorze srebrnym lub czarnym. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania wykonany z litego aluminium. Rekomendowana cena detaliczna modelu P50A to 26990 zł.

Poznaj naszą filozofię

Po co nam sprzęt hi-fi? Odpowiedź jest prosta - po to, by móc słuchać muzyki w najlepszej jakości.

 

Filozofia Audio Analogue
Filozofia Audio Analogue
 
 

“Muzyka jest większym objawieniem niż cała mądrość i filozofia”

- Ludwig van Beethoven


logo

Dystrybucja w Polsce

Sound Source
+48 883 800 299
info@soundsource.pl

Autoryzowane Salony

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności